„KUCHCIKOWO” w 0e

Natalia Zwierzchowska, Sandra Gostkowska, Eliza Chojecka

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022 przedszkolakom z grupy 0e minęło bardzo pracowicie. W tym czasie, podczas zajęć z serii „Kuchcikowo”, nasze maluchy zmieniały się w prawdziwych kucharzy.

Prawidłowe żywienie ma wielki wpływ na zdrowie i rozwój dziecka, którego organizm intensywnie się rozwija. W domu jak i w przedszkolu dbamy o to, aby posiłki podawane dzieciom były zdrowe i smaczne. Przykładamy wielką wagę do wyglądu oraz sposobu podawania potraw, aby zachęcić do jedzenia nawet „niejadka”.

Warsztaty kulinarne stanowią doskonałe urozmaicenie zajęć i uzupełnienie wiedzy dzieci. Przedszkolaki, przygotowując różne smakołyki, mogą rozwijać swoje praktyczne, kulinarne umiejętności oraz poznawać nowe tradycje. Jest to czas na brudzenie rączek, wąchanie przypraw i testowanie nowych smaków. Dzięki ćwiczeniom manualnym, takim jak krojenie, wygniatanie, obieranie mieszanie czy smarowanie usprawniamy motorykę małą. Dzieci także kształcą umiejętność współpracy w grupie, czerpią radość z przygotowywania wspólnych posiłków, a satysfakcja z własnoręcznie zrobionych potraw, sprawia im wiele radości i zachęca do smakowania. To pyszna zabawa, która pozwala nabyć wiele nowych doświadczeń i doskonalić samodzielność dzieci.

W pierwszym półroczu przygotowaliśmy mnóstwo pyszności! Swoją przygodę z gotowaniem zaczęliśmy od pełnej witamin sałatki owocowej. Oczekując Świąt Bożego Narodzenia, wykonaliśmy pierniczki, które dzieci dekorowały według własnego pomysłu. Kolejnym wyzwaniem kulinarnym maluchów były gofry z okazji dnia „Kubusia Puchatka”, do których głównym dodatkiem był oczywiście ulubiony przysmak misia - miodek. Gofry wyszły znakomite! Było słodko, smacznie i zdrowo.

Zabawa w małych kucharzy tak nam się spodobała, że postanowiliśmy jej nie przerywać i kontynuować w drugim półroczu. Na pewno pochwalimy się osiągnięciami! Do zobaczenia!

kuchcikowo_ w_0e_1 kuchcikowo_ w_0e_2

kuchcikowo_ w_0e_3 kuchcikowo_ w_0e_4